18.října 2019 , dnes má svátek Lukáš, zítra Michaela
 

Turistický výšlap podzimním lesem

02.11.2014 22:34

Turistický výšlap Krtečka a jeho kamarádů ze školy podzimním lesem

    Poslední říjnový den se žáci naší školy vydali společně se svými pedagogy za poznáváním okolní krajiny Šebetova. Cestu do nedaleké sousední vesnice Pohora nám zpříjemnil Krteček s nachystanými úkoly a pracovními listy. Při cestě podzimním lesem jsme si všímali, co všechno se v krajině změnilo od naší poslední zářijové návštěvy lesa. Byli jsme i víc oblečeni, protože k batohům na zádech nám přibyly čepice a bundy. První zastavení proběhlo u Zeleného kříže, kde jsme si přečetli pověst o Martinovi a debatovali o jeho záporných vlastnostech, vnímali nádhernou podzimní přírodu kolem sebe.                                                   

 Po splnění úkolů od Krtečka jsme si každý opekli svůj párek na hřišti, ochutnali točenou kofolu v místní hospůdce a někteří ještě dokončovali svoji básničku o podzimu.

   Při zpáteční cestě jsme si ověřovali v praxi svoje znalosti z přírodovědy a prvouky. Většina žáků se nechala nachytat, když měli přinést paní učitelce nezelenou přírodninu. Přitom stačilo přinést houbu, kterých bylo ještě v lese dost. Bylinu a dřevinu už poznal každý, a jak je důležitý les pro člověka i zvířátka a jakou plní funkci, to si zopakovali všichni starší žáci. Pochod na čerstvém vzduchu a s batohem na zádech do kopce jistě utužil zdraví každého z nás.      

    Už nyní se těšíme na příští výpravu do zimního lesa. Snad na nás Krteček s úkoly nezapomene!

 

J. Manová


Přečteno: 881 x
 
Nabídka
Základní škola Šebetov

Šebetov 118
679 35 Šebetov

+420 516 465 440

zs.sebetov@seznam.cz

www.zs-sebetov.cz

 
Počet návštěv
Celkem: 
Dnes: 

    logo eu