22.října 2019 , dnes má svátek Sabina, zítra Teodor
 

Strom poznání

08.12.2014 18:35

V letošním školním roce, kterým nás doprovází téma multikultura, jsme se zapojili do projektu Strom poznání. Účast žáků je dobrovolná, proto děkujeme všem žákům, kteří se zapojili a budou naši školu reprezentovat. O co se jedná?

Projekt Strom poznání je zaměřen proti kulturní a jazykové bariéře mezi současnou českou a slovenskou mládeží. Česká a Slovenská republika si vždy byly kulturně i historicky velmi blízké. V současnosti však již nastupuje generace, která stále méně rozumí jazyku toho druhého. 

V rámci projektu vznikla unikátní webová dvojjazyčná vědomostní hra, která má za úkol hravou a interaktivní formou učit Slováky česky a Čechy slovensky. Obsahuje široké spektrum otázek z přírodních i humanitní věd se zvláštním zaměřením na české a slovenské reálie, které mají mládeži kromě jazyka přiblížit také kulturu sousední země. V současné době je hra rozšiřována také o maďarskou jazykovou mutaci. Vědomostní hru naleznete na http://cz.wata.sk/ Zde si můžete vyzkoušet rychlou hru bez registrace, nebo se můžete zaregistrovat a sbírat body. Můžete hrát proti počítači, nebo změřit síly s dalšími dvěma hráči najednou. Hra funguje na jednoduchém principu s intuitivním ovládáním a je tedy určena pro všechny věkové kategorie od 6 let do 100 let.

Tak tedy neváhejte a pojďte si zahrát!

A to nejdůležitější!!! Školy se mohou zapojit do vědomostní soutěže.
Soutěž probíhá formou olympiády.

 

Více na http://www.maspartnerstvi.cz/the-czech-slovak-tree-of-knowledge-strom-poznania-vedomostny/

 

 


Přečteno: 997 x
 
Nabídka
Základní škola Šebetov

Šebetov 118
679 35 Šebetov

+420 516 465 440

zs.sebetov@seznam.cz

www.zs-sebetov.cz

 
Počet návštěv
Celkem: 
Dnes: 

    logo eu