12.prosince 2018 , dnes má svátek Simona, zítra Lucie
 

Společně do Evropy - FRANCIE

23.10.2013 21:01
Společně do Evropy je téma, které nás bude provázet celým letošním školním rokem. Na první pomyslnou cestu jsme vyrazili do Francie. Před cestou si každý žák musel sbalit do hlavy co nejvíce informací týkající se právě této země. Žáci pátrali sami, s rodiči, kamarády, na internetu, v literatuře, psali, kreslili, lepili apod. Zkrátka každý žák byl velice dobře vybaven na pomyslný výlet do Francie, na který jsme pozvali také předškoláky z MŠ.

V úterý 22.10. k nám do školy zavítala Bc. Daniela Koutná, která má k Francii opravdu blízko. Pracuje nejen jako překladatelka francouzštiny, ale sama už téměř 6 let ve Francii žije. Z jejich úst jsme tedy slyšeli francouzský jazyk a provedla nás francouzskou gastronomií, zvyky a místy, která sama navštívila. Přenesli jsme se tak na pár hodin na Azurové pobřeží nebo hlavního města Paříž, jejíž největší turistická atrakce Eiffelova věž nás inspirovala k tvorbě její papírové kopie. Nebylo to však jediné povedené dílko, které vzniklo. Posuďte sami ve fotogalerii…Zpracovala: K.Koutná

Přečteno: 705 x
Aktuality
25.11.2018
Literární úspěch Mirečka Ožvoldíka

Máme radost z dalšího oceněného žáka, blahopřejeme!

19.11.2018
Natálčin literární úspěch

Jižní Morava čte Literární soutěž: Moje obec, můj kraj za 100 let Natálce blahop...

16.11.2018
Úspěch Robina Rosenberga

  Šebetov za 100 let Jak by vypadal svět a Šebetov za sto let? Místo lidí roboti...

VŠECHNY AKTUALITY


 

 
Nabídka
Základní škola Šebetov

Šebetov 118
679 35 Šebetov

+420 516 465 440

zs.sebetov@seznam.cz

www.zs-sebetov.cz

 
Počet návštěv
Celkem: 
Dnes: 

    logo eu