15.listopadu 2019 , dnes má svátek Leopold, zítra Otmar
 

ŠKOLA ZDRAVÉ 5

04.02.2016 22:38

Dnes 3. února 2016 přijela do naší školy lektorka Mgr. Monika Mitáčková s výukovým programem Zdravá pětka. Škola Zdravé 5 je určena pro žáky 1. stupně základních škol a její program seznamuje žáky s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku, ovocem a zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a bezpečnosti potravin a přípravou zdravé svačinky. V první části výukového programu se žáci dověděli, jaké potraviny by neměly na jejich talíři chybět a sami si zkusili žetony s jídlem roztřídit do jednotlivých částí výživové pyramidy. Mnohem zábavnější pro ně ovšem byla přichystaná ochutnávka ovoce a zeleniny a následné tvoření vlastních obrázků vytvořených ze zeleniny a ovoce. A co na to říkali sami žáci, co se jim líbilo?

3.-5. ročník

  • A: Skládání obrázků, plnění talířů

  • L: Odhadování, kolik je ve vodě sirupu a kolik cukru?

  • V: Hádání, co mám právě v puse?

  • D: Hledání mrkve – „všude možně“, skládání a tvoření obrázku

  • A: Bádání- cukr ve vodě

1.- 2. ročník

  • Hádání, co mám v puse?

  • Ochutnávání a skládání obrázku

Z pohledu pedagogů: Velmi přínosná akce. Žáci získali nové poznatky a pěkné vysvědčení se samými „pětkami“, které bylo v otázce výživy a stravování to nejlepší, které mohli získat, neboť se samými jedničkami by nikdo „neprospěl“. Poděkování lektorce paní Mgr. Mitáčkové za velice fundovaný výklad, během kterého využila krásné barevné pomůcky a vstřícný , pohodový přístup k dětem. Děkujeme.


Přečteno: 1032 x
 
Nabídka
Základní škola Šebetov

Šebetov 118
679 35 Šebetov

+420 516 465 440

zs.sebetov@seznam.cz

www.zs-sebetov.cz

 
Počet návštěv
Celkem: 
Dnes: 

    logo eu