21.května 2018 , dnes má svátek Monika, zítra Emil

Recitační soutěž

30.03.2015 19:33

Ve středu 25. 3. 2015 proběhla na naší škole recitační soutěž a soutěž o nejlepšího písaře.

Porota pracovala ve složení Jiřina Vybíhalová, Ivanka Hachlerová, Anna Odehnalová, Jaroslava Greplová, Mgr. Jitka Pospíšilová, Mgr. Jana Manová a posuzovala tato kritéria:

• pamětné zvládnutí textu
  • délku textu
  • vhodnost a přiměřenost textu
  • osobitost projevu

Každá porotkyně hodnotila v rozpětí 0 – 5 bodů (nejvíce je 5 bodů), celkem jeden člen poroty mohl přidělit 20 bodů. Žák tedy mohl získat maximálně 120 bodů, pokud se všech 6 členů poroty shodlo na stejném hodnocení. (Což se stalo pouze v 1 případě)

Všichni žáci se na soutěž pečlivě připravili. Každý žák vstupoval do soutěže se dvěma připravenými básněmi. Jednu báseň přednesli všichni a druhou báseň přednesli pouze žáci konkrétního ročníku při shodném počtu bodů. Nejvíce porotu zaujali:

I. Kategorie

1. Adélka Hamplová - 1. ročník

2. Adam Stloukal - 2. ročník

3. Kristián Banya, Nicol Cápalová - 3. ročník

II. Kategorie

1. Adriana Ožvoldíková - 4. ročník

2. Daniel Stloukal - 5. ročník

3. Adéla Tesařová - 5. ročník

120 bodů dosáhla jako jediná Adriana Ožvoldíková s básní od Jana Hostáně „Myška a makovice“.

Osobitým projevem velice zaujal Kristánek Banya básničkou „O Praze“.

Nejdelší text ze všech přednesl Daniel Stloukal –„Obušku, hýbej se“ od Ljuby Štíplové, Aleny Janouškové

Přečteno: 950 x
Gratulace Adamovi Stloukalovi

GRATULUJEME Adamovi Stloukalovi, který úspěšně složil přijímací zkoušky do mat...