18.října 2019 , dnes má svátek Lukáš, zítra Michaela
 

Recitační a literární soutěž 10. 4. 2017

18.04.2017 20:28

V OBECNÍ KNIHOVNĚ ŠEBETOV

V pondělí 10. dubna 2017 se uskutečnila recitační a literární soutěž v místní knihovně. Paní knihovnice Jiřina Vybíhalová nás přivítala a seznámila zejména žáky 1. ročníku s uspořádáním knih. Všichni žáci porovnávali množství knih a velikost prostoru oproti městské knihovně v Boskovicích, kterou navštívili již v únoru. Následovala recitační soutěž, kdy porota pracovala ve složení Jiřina Vybíhalová, Mgr. Lucie Khýrová, Mgr. Jana Manová, Bc. Kamila Koutná a posuzovala tato kritéria: - pamětné zvládnutí textu - délku textu - vhodnost a přiměřenost textu - osobitost projevu Každá porotkyně hodnotila v rozpětí 0 – 5 bodů (nejvíce je 5 bodů), celkem jeden člen poroty mohl přidělit 20 bodů. Ve většině případů panovala vzácná shoda jednotlivých porotců, což usnadnilo práci a umožnilo vyhodnotit ty nejlepší. Nejvíce svým výkonem porotu zaujali:

  • Jakub Sopouch 1. ročník

  • Kristýna Komárková 2. ročník

  • Vojtěch Minx 3. ročník

Za recitaci a plnění literárních úkolů získali diplom a ocenění:

  1. Vojtěch Minx 3. ročník s básní O létajícím koštěti

  2. Kristýna Komárková 2. ročník s básní Ztracená teta

  3. Miroslav Ožvoldík 2. ročník s básní Hokejista

Skupinová práce vyžadovala zapojení všech aktérů a zde se uplatnilo známé přísloví „Víc hlav víc ví!“ Žáci poznávali pohádkové dvojice a literární postavy, přiřazovali název knihy k autorovi, tvořili a psali správné názvy z popletených pohádek K. J. Erbena, někteří znali a nebo se naopak seznámili s novými zahraničními autory, kteří píší pro děti a mládež. A protože knihovna je zdrojem informací, tak žáčci neváhali hledat a listovat v knihách na regále, najít pomoc na internetu či u paní knihovnice. Všichni úkol splnili.

DOBROVOLNÝ ÚKOL PRO TEBE VÍTE KDO NAPSAL TYTO KNIHY? Lichožrouti, Krtkova dobrodružství, Ferda Mravenec, Bronzový poklad, Broučci, Povídání o pejskovi a kočičce, Špalíček veršů a pohádek, scénář Kosí bratři-cyklus večerníčků, Pekelná třída, Malá mořská víla, Ošklivé káčátko, Křesadlo, DĚTI Z BULLERBYNU, Vinnetou, Neználkovy příhody, Doktor Proktor a prdící prášek, Pinnocchiova dobrodružství, Malý princ.

Příklad: Babička - Božena Němcová název knihy - spisovatel Napiš na papír, podepiš a odevzdej p. učitelce do 20. 4. 2017. Můžeš i nakreslit obrázek.

 

 

 


Přečteno: 710 x
 
Nabídka
Základní škola Šebetov

Šebetov 118
679 35 Šebetov

+420 516 465 440

zs.sebetov@seznam.cz

www.zs-sebetov.cz

 
Počet návštěv
Celkem: 
Dnes: 

    logo eu