17.července 2018 , dnes má svátek Martina, zítra Drahomíra
 

Recitační a literární soutěž 10. 4. 2017

18.04.2017 20:28

V OBECNÍ KNIHOVNĚ ŠEBETOV

V pondělí 10. dubna 2017 se uskutečnila recitační a literární soutěž v místní knihovně. Paní knihovnice Jiřina Vybíhalová nás přivítala a seznámila zejména žáky 1. ročníku s uspořádáním knih. Všichni žáci porovnávali množství knih a velikost prostoru oproti městské knihovně v Boskovicích, kterou navštívili již v únoru. Následovala recitační soutěž, kdy porota pracovala ve složení Jiřina Vybíhalová, Mgr. Lucie Khýrová, Mgr. Jana Manová, Bc. Kamila Koutná a posuzovala tato kritéria: - pamětné zvládnutí textu - délku textu - vhodnost a přiměřenost textu - osobitost projevu Každá porotkyně hodnotila v rozpětí 0 – 5 bodů (nejvíce je 5 bodů), celkem jeden člen poroty mohl přidělit 20 bodů. Ve většině případů panovala vzácná shoda jednotlivých porotců, což usnadnilo práci a umožnilo vyhodnotit ty nejlepší. Nejvíce svým výkonem porotu zaujali:

  • Jakub Sopouch 1. ročník

  • Kristýna Komárková 2. ročník

  • Vojtěch Minx 3. ročník

Za recitaci a plnění literárních úkolů získali diplom a ocenění:

  1. Vojtěch Minx 3. ročník s básní O létajícím koštěti

  2. Kristýna Komárková 2. ročník s básní Ztracená teta

  3. Miroslav Ožvoldík 2. ročník s básní Hokejista

Skupinová práce vyžadovala zapojení všech aktérů a zde se uplatnilo známé přísloví „Víc hlav víc ví!“ Žáci poznávali pohádkové dvojice a literární postavy, přiřazovali název knihy k autorovi, tvořili a psali správné názvy z popletených pohádek K. J. Erbena, někteří znali a nebo se naopak seznámili s novými zahraničními autory, kteří píší pro děti a mládež. A protože knihovna je zdrojem informací, tak žáčci neváhali hledat a listovat v knihách na regále, najít pomoc na internetu či u paní knihovnice. Všichni úkol splnili.

DOBROVOLNÝ ÚKOL PRO TEBE VÍTE KDO NAPSAL TYTO KNIHY? Lichožrouti, Krtkova dobrodružství, Ferda Mravenec, Bronzový poklad, Broučci, Povídání o pejskovi a kočičce, Špalíček veršů a pohádek, scénář Kosí bratři-cyklus večerníčků, Pekelná třída, Malá mořská víla, Ošklivé káčátko, Křesadlo, DĚTI Z BULLERBYNU, Vinnetou, Neználkovy příhody, Doktor Proktor a prdící prášek, Pinnocchiova dobrodružství, Malý princ.

Příklad: Babička - Božena Němcová název knihy - spisovatel Napiš na papír, podepiš a odevzdej p. učitelce do 20. 4. 2017. Můžeš i nakreslit obrázek.

 

 

 


Přečteno: 441 x
Aktuality
13.07.2018
Ukončení školního roku 2017/2018

V pátek 29.června bylo vydáno vysvědčení a slavnostně ukončen školní rok, během ...

13.07.2018
Konečná sběrová tabulka

Během školního roku 2017/2018 jsme nasbírali a odevzdali:  

11.06.2018
Informace o zpracování osobních údajů

Informace o zpracování osobních údajů   Správce údajů: Základní škola Šebetov, o...

04.06.2018
Volby členů školské rady za zákonné zástupce žáků

Vážení rodiče,       po třech letech končí funkční období Školské rady při Zákla...

VŠECHNY AKTUALITY


 

 
Nabídka
Základní škola Šebetov

Šebetov 118
679 35 Šebetov

+420 516 465 440

zs.sebetov@seznam.cz

www.zs-sebetov.cz

 
Počet návštěv
Celkem: 
Dnes: 

    logo eu