24.dubna 2019 , dnes má svátek Jiří, zítra Marek
 

Putování Krtečka a jeho přátel do různých kultur světa

01.12.2014 19:21

Akce, která se uskutečnila v boskovické knihovně, byla volena záměrně, jelikož její téma se dotýkalo celoročního plánu ZŠ Šebetov – Putování Krtečka a jeho přátel do různých kultur světa. Beseda s paní ředitelkou knihovny byla zaměřena na putování Krtečka do různých zemí, ve kterých Krteček hledal zázračnou bylinu – heřmánek. O každé zemi jsme si povyprávěli a ukázali na mapě, kde leží. Dále jsme si pověděli, co je typické pro danou zemi. Informace jsme hledali v kufříku zemí. Dále jsme si řekli rozdíly mezi knihovnou a knihkupectvím a jak se máme starat o knížky. Také jsme se na chvíli stali knihovnicí a mohli jsme si prohlédnout oddělení pro dospělé a studovnu. Díky této besedě jsme rozvíjeli literární gramotnost.

Další návštěvou bylo Muzeum Boskovice, kde na nás čekala výstava Igráčka. Viděli jsme historický vývoj postavy igráčka a kde všude ho můžeme potkat. Jedná se o tradiční českou postavičku, která se vyváží do různých zemí, jelikož je oblíbená u dětí i dospělých.

Zavítali jsme do stálé expozice Pravěku, kde jsme viděli tradiční pravěké nástroje a obydlí pravěkých lidí.

Více ve fotogalerii. 

(Mgr. Jitka Pospíšilová)


Přečteno: 1897 x
Aktuality
23.04.2019
Doprovodné opatření

23. dubna - Ochutnávkový koš Doprovodné opatření k projektu Ovoce a zelenina do ...

23.04.2019
Dopravní hřiště v Blansku

Výuka na dopravním hřišti v Blansku proběhla 4. dubna 2019 a zúčastnili se jí žá...

15.04.2019
Mé toulky přírodou

Jihomoravské sdružení pro přírodu a myslivost o.p.s. a Českomoravská myslivecká ...

VŠECHNY AKTUALITY


 

 
Nabídka
Základní škola Šebetov

Šebetov 118
679 35 Šebetov

+420 516 465 440

zs.sebetov@seznam.cz

www.zs-sebetov.cz

 
Počet návštěv
Celkem: 
Dnes: 

    logo eu