17.července 2018 , dnes má svátek Martina, zítra Drahomíra
 

Putování Krtečka a jeho přátel do různých kultur světa

01.12.2014 19:21

Akce, která se uskutečnila v boskovické knihovně, byla volena záměrně, jelikož její téma se dotýkalo celoročního plánu ZŠ Šebetov – Putování Krtečka a jeho přátel do různých kultur světa. Beseda s paní ředitelkou knihovny byla zaměřena na putování Krtečka do různých zemí, ve kterých Krteček hledal zázračnou bylinu – heřmánek. O každé zemi jsme si povyprávěli a ukázali na mapě, kde leží. Dále jsme si pověděli, co je typické pro danou zemi. Informace jsme hledali v kufříku zemí. Dále jsme si řekli rozdíly mezi knihovnou a knihkupectvím a jak se máme starat o knížky. Také jsme se na chvíli stali knihovnicí a mohli jsme si prohlédnout oddělení pro dospělé a studovnu. Díky této besedě jsme rozvíjeli literární gramotnost.

Další návštěvou bylo Muzeum Boskovice, kde na nás čekala výstava Igráčka. Viděli jsme historický vývoj postavy igráčka a kde všude ho můžeme potkat. Jedná se o tradiční českou postavičku, která se vyváží do různých zemí, jelikož je oblíbená u dětí i dospělých.

Zavítali jsme do stálé expozice Pravěku, kde jsme viděli tradiční pravěké nástroje a obydlí pravěkých lidí.

Více ve fotogalerii. 

(Mgr. Jitka Pospíšilová)


Přečteno: 1640 x
Aktuality
13.07.2018
Ukončení školního roku 2017/2018

V pátek 29.června bylo vydáno vysvědčení a slavnostně ukončen školní rok, během ...

13.07.2018
Konečná sběrová tabulka

Během školního roku 2017/2018 jsme nasbírali a odevzdali:  

11.06.2018
Informace o zpracování osobních údajů

Informace o zpracování osobních údajů   Správce údajů: Základní škola Šebetov, o...

04.06.2018
Volby členů školské rady za zákonné zástupce žáků

Vážení rodiče,       po třech letech končí funkční období Školské rady při Zákla...

VŠECHNY AKTUALITY


 

 
Nabídka
Základní škola Šebetov

Šebetov 118
679 35 Šebetov

+420 516 465 440

zs.sebetov@seznam.cz

www.zs-sebetov.cz

 
Počet návštěv
Celkem: 
Dnes: 

    logo eu