21.února 2019 , dnes má svátek Lenka, zítra Petr
 

Putování Krtečka a jeho přátel do různých kultur světa

01.12.2014 19:21

Akce, která se uskutečnila v boskovické knihovně, byla volena záměrně, jelikož její téma se dotýkalo celoročního plánu ZŠ Šebetov – Putování Krtečka a jeho přátel do různých kultur světa. Beseda s paní ředitelkou knihovny byla zaměřena na putování Krtečka do různých zemí, ve kterých Krteček hledal zázračnou bylinu – heřmánek. O každé zemi jsme si povyprávěli a ukázali na mapě, kde leží. Dále jsme si pověděli, co je typické pro danou zemi. Informace jsme hledali v kufříku zemí. Dále jsme si řekli rozdíly mezi knihovnou a knihkupectvím a jak se máme starat o knížky. Také jsme se na chvíli stali knihovnicí a mohli jsme si prohlédnout oddělení pro dospělé a studovnu. Díky této besedě jsme rozvíjeli literární gramotnost.

Další návštěvou bylo Muzeum Boskovice, kde na nás čekala výstava Igráčka. Viděli jsme historický vývoj postavy igráčka a kde všude ho můžeme potkat. Jedná se o tradiční českou postavičku, která se vyváží do různých zemí, jelikož je oblíbená u dětí i dospělých.

Zavítali jsme do stálé expozice Pravěku, kde jsme viděli tradiční pravěké nástroje a obydlí pravěkých lidí.

Více ve fotogalerii. 

(Mgr. Jitka Pospíšilová)


Přečteno: 1809 x
Aktuality
02.02.2019
Nové stavebnice

Nové stavebnice zakoupené do školní družiny slaví úspěch...

02.02.2019
Recyklohraní - úkol č.2

BATERKOŽROUT Poslední lednový týden jsme odeslali do Recyklohraní vyrobený box n...

27.01.2019
Tříkrálová sbírka

Poděkování žákům

20.01.2019
Třídní schůzka

Pondělí 21. 1. 2019 od 15.30 - 17.00 hodin Pohovory o prospěchu a chování za 1. ...

VŠECHNY AKTUALITY


 

 
Nabídka
Základní škola Šebetov

Šebetov 118
679 35 Šebetov

+420 516 465 440

zs.sebetov@seznam.cz

www.zs-sebetov.cz

 
Počet návštěv
Celkem: 
Dnes: 

    logo eu