9.prosince 2018 , dnes má svátek Vratislav, zítra Julie
 

Exkurse do Minervy, výstava 100 let České republiky 21. 9. 2018

24.09.2018 21:40

MINERVA A MUZEUM BOSKOVICE

V pátek 21. září 2018 jsme jeli vlakem na exkursi do Minervy v Boskovicích, jejíž hlavní činností je výroba a prodej průmyslových šicích strojů pro šití obuvi, kůže, textilu a galanterie. Šicí stroje vyráběné v Minervě jsou používány u firem renomovaných značek jako jsou Baťa, Adidas, RIEKER, GABOR, RICOSTA, MEINDL, Högl, ARA, LLOYD aj. k výrobě jejich výrobků.                                                                                                                                                                                                                                                                   Minervou nás provázeli paní Paděrová a pan Klimeš, který je tatínkem našich spolužáků Prokopa a Báry. Společně jsme shlédli výstavu strojů, z nichž nejstarší mají 50 let. Zaujala nás výroba součástek, balení a ti nejodvážnější z nás si zkusili i šít na stroji. Každého z žáků pak potěšila pozornost ve formě klíčenky a propisovací tužky, kterou obdržel na konci exkurse.                                                                                                                                                                                                                                                                                  Jsme rádi, že jsme poznali pracovní prostředí společnosti, která vyváží svoje výrobky do celého světa.

Další naše kroky zamířily do muzea, kde jsme navštívili výstavu "100 let České republiky."

Plni dojmů jsme se vrátili autobusem zpět do Šebetova.

 


Přečteno: 147 x
Aktuality
25.11.2018
Literární úspěch Mirečka Ožvoldíka

Máme radost z dalšího oceněného žáka, blahopřejeme!

19.11.2018
Natálčin literární úspěch

Jižní Morava čte Literární soutěž: Moje obec, můj kraj za 100 let Natálce blahop...

16.11.2018
Úspěch Robina Rosenberga

  Šebetov za 100 let Jak by vypadal svět a Šebetov za sto let? Místo lidí roboti...

VŠECHNY AKTUALITY


 

 
Nabídka
Základní škola Šebetov

Šebetov 118
679 35 Šebetov

+420 516 465 440

zs.sebetov@seznam.cz

www.zs-sebetov.cz

 
Počet návštěv
Celkem: 
Dnes: 

    logo eu