23.března 2018 , dnes má svátek Ivona, zítra Gabriel
 

Beseda se zubní lékařkou

05.10.2013 18:43

BESEDA s MUDr. PADĚROVOU zubní lékařkou
ve čtvrtek 3. října 2013

  

Každoročně se naše škola zúčastňuje výukového programu Zdravé zuby, jehož cílem je zlepšit zubní zdraví dětí a vytvořit tak předpoklady k zajištění zdravých zubů i u dospělé populace v budoucích letech. Jedná se o nejdéle realizovaný a největší preventivní program pro děti 1. stupně základních škol v celé České republice. Žáci se v každém ročníku během školního roku dozvědí vždy něco nového, zúčastňují se soutěží, plní úkoly v pracovních listech. Součástí tohoto programu jsou také besedy s lékaři, kdy naše škola dlouhodobě spolupracuje s Mudr. Paděrovou. Paní doktorka mezi nás zavítala ve čtvrtek 3. října a žáci si společně s ní zopakovali např. kolik zubů má dočasný mléčný chrup, jak se nazývá první stálý zub, z čeho se zub skládá, kolikrát denně si musíme čistit zuby, kdy navštívit zubního lékaře, jaký kartáček a pastu používat? Všichni žáci si tentokrát přinesli z domu svůj kartáček (někteří dokonce i pastu) a paní dr. provedla kontrolu kartáčků, případně doporučila i výměnu za vhodnější. A co jsme si z besedy odnesli a zapamatovali pro život?                     
  • Jíst dostatek ovoce a zeleniny
  • Vyhýbat se sladkostem
  • Denně si čistit zuby ráno i večer (ideálně po každém jídle) po dobu minimálně 2 minut.
  • Používat vhodný kartáček
  • Preventivně navštěvovat lékaře                                                                              

Zpracovala: J. Manová

Přečteno: 738 x
Aktuality
21.03.2018
Mokré vysvědčení

Mokré vysvědčení    

20.03.2018
Barevný týden 26. - 28. 3.

Od pondělí 26. března do středy 28. března nás čeká " BAREVNÝ TÝDEN ". Každý si ...

VŠECHNY AKTUALITY


 

 
Nabídka
Základní škola Šebetov

Šebetov 118
679 35 Šebetov

+420 516 465 440

zs.sebetov@seznam.cz

www.zs-sebetov.cz

 
Počet návštěv
Celkem: 
Dnes: 

    logo eu