23.února 2019 , dnes má svátek Svatopluk, zítra Matěj
 

Beseda se zubní lékařkou

05.10.2013 18:43

BESEDA s MUDr. PADĚROVOU zubní lékařkou
ve čtvrtek 3. října 2013

  

Každoročně se naše škola zúčastňuje výukového programu Zdravé zuby, jehož cílem je zlepšit zubní zdraví dětí a vytvořit tak předpoklady k zajištění zdravých zubů i u dospělé populace v budoucích letech. Jedná se o nejdéle realizovaný a největší preventivní program pro děti 1. stupně základních škol v celé České republice. Žáci se v každém ročníku během školního roku dozvědí vždy něco nového, zúčastňují se soutěží, plní úkoly v pracovních listech. Součástí tohoto programu jsou také besedy s lékaři, kdy naše škola dlouhodobě spolupracuje s Mudr. Paděrovou. Paní doktorka mezi nás zavítala ve čtvrtek 3. října a žáci si společně s ní zopakovali např. kolik zubů má dočasný mléčný chrup, jak se nazývá první stálý zub, z čeho se zub skládá, kolikrát denně si musíme čistit zuby, kdy navštívit zubního lékaře, jaký kartáček a pastu používat? Všichni žáci si tentokrát přinesli z domu svůj kartáček (někteří dokonce i pastu) a paní dr. provedla kontrolu kartáčků, případně doporučila i výměnu za vhodnější. A co jsme si z besedy odnesli a zapamatovali pro život?                     
  • Jíst dostatek ovoce a zeleniny
  • Vyhýbat se sladkostem
  • Denně si čistit zuby ráno i večer (ideálně po každém jídle) po dobu minimálně 2 minut.
  • Používat vhodný kartáček
  • Preventivně navštěvovat lékaře                                                                              

Zpracovala: J. Manová

Přečteno: 860 x
Aktuality
02.02.2019
Nové stavebnice

Nové stavebnice zakoupené do školní družiny slaví úspěch...

02.02.2019
Recyklohraní - úkol č.2

BATERKOŽROUT Poslední lednový týden jsme odeslali do Recyklohraní vyrobený box n...

27.01.2019
Tříkrálová sbírka

Poděkování žákům

20.01.2019
Třídní schůzka

Pondělí 21. 1. 2019 od 15.30 - 17.00 hodin Pohovory o prospěchu a chování za 1. ...

VŠECHNY AKTUALITY


 

 
Nabídka
Základní škola Šebetov

Šebetov 118
679 35 Šebetov

+420 516 465 440

zs.sebetov@seznam.cz

www.zs-sebetov.cz

 
Počet návštěv
Celkem: 
Dnes: 

    logo eu