20.července 2018 , dnes má svátek Ilja, zítra Vítězslav
 

Beseda se zubní lékařkou

05.10.2013 18:43

BESEDA s MUDr. PADĚROVOU zubní lékařkou
ve čtvrtek 3. října 2013

  

Každoročně se naše škola zúčastňuje výukového programu Zdravé zuby, jehož cílem je zlepšit zubní zdraví dětí a vytvořit tak předpoklady k zajištění zdravých zubů i u dospělé populace v budoucích letech. Jedná se o nejdéle realizovaný a největší preventivní program pro děti 1. stupně základních škol v celé České republice. Žáci se v každém ročníku během školního roku dozvědí vždy něco nového, zúčastňují se soutěží, plní úkoly v pracovních listech. Součástí tohoto programu jsou také besedy s lékaři, kdy naše škola dlouhodobě spolupracuje s Mudr. Paděrovou. Paní doktorka mezi nás zavítala ve čtvrtek 3. října a žáci si společně s ní zopakovali např. kolik zubů má dočasný mléčný chrup, jak se nazývá první stálý zub, z čeho se zub skládá, kolikrát denně si musíme čistit zuby, kdy navštívit zubního lékaře, jaký kartáček a pastu používat? Všichni žáci si tentokrát přinesli z domu svůj kartáček (někteří dokonce i pastu) a paní dr. provedla kontrolu kartáčků, případně doporučila i výměnu za vhodnější. A co jsme si z besedy odnesli a zapamatovali pro život?                     
  • Jíst dostatek ovoce a zeleniny
  • Vyhýbat se sladkostem
  • Denně si čistit zuby ráno i večer (ideálně po každém jídle) po dobu minimálně 2 minut.
  • Používat vhodný kartáček
  • Preventivně navštěvovat lékaře                                                                              

Zpracovala: J. Manová

Přečteno: 794 x
Aktuality
13.07.2018
Ukončení školního roku 2017/2018

V pátek 29.června bylo vydáno vysvědčení a slavnostně ukončen školní rok, během ...

13.07.2018
Konečná sběrová tabulka

Během školního roku 2017/2018 jsme nasbírali a odevzdali:  

11.06.2018
Informace o zpracování osobních údajů

Informace o zpracování osobních údajů   Správce údajů: Základní škola Šebetov, o...

04.06.2018
Volby členů školské rady za zákonné zástupce žáků

Vážení rodiče,       po třech letech končí funkční období Školské rady při Zákla...

VŠECHNY AKTUALITY


 

 
Nabídka
Základní škola Šebetov

Šebetov 118
679 35 Šebetov

+420 516 465 440

zs.sebetov@seznam.cz

www.zs-sebetov.cz

 
Počet návštěv
Celkem: 
Dnes: 

    logo eu