22.října 2019 , dnes má svátek Sabina, zítra Teodor

Beseda o zdraví

29.11.2015 23:07

Beseda o zdraví

s MUDr. Hanou Rosenbergovou se konala v úterý 24. 11. a tematicky velice vhodně navazovala na výukový pořad v Brně „Případ doktor Sacharin“, kdy se žáci společně s detektivem snažili odhalit tajné ingredience, které dr. Sacharin požívá. Žáci se seznámili s vlivem cukru a energetických nápojů na dětský organizmus a zkoumali složení běžných sladkostí. Na závěr potom sami připravili hostinu z chutných a zdravých palačinek (viz fotogalerie). Paní doktorka se žáky tedy pohovořila nejen o zdravém a pestrém jídelníčku, ale také o nutnosti pravidelně snídat, dostatečně spát, pohybovat se a pobývat na čerstvém vzduchu. V závěrečné fázi besedy se zaměřila na prevenci – Proč nekouřit a nepít alkohol? Velice fundovaně přispívaly do diskuse žákyně 5. ročníku, které v současnosti dokončují internetovou soutěž „Hravě žij zdravě“.

Paní doktorce děkujeme za přínosnou besedu a těšíme se na příští setkání.

Přečteno: 1011 x

Nabídka