16.listopadu 2019 , dnes má svátek Otmar, zítra Mahulena
 

Beseda o Japonsku

03.10.2015 16:23

BESEDA - JAPONSKO

V pátek 2. října 2015 k nám do školy zavítala slečna Lenka Mazalová, vedoucí skautského oddílu Akéla v Šebetově, která se s námi podělila o svoje zážitky z Jamboree - světového skautského setkání v Japonsku, kterého se osobně zúčastnila a prostřednictvím velice zajímavé a poutavé prezentace žákům přiblížila některé zajímavosti z jiného kouta světa. A co se žáci dověděli? Jaké zajímavosti nás zaujali?

* Japonsko je císařský ostrovní stát ve východní Asii a hlavní město se jmenuje Tokio.

* Jméno Japonska doslova znamená Země vycházejícího slunce. * Suši je tradiční japonské jídlo připravované z rýže, ryb a mořských řas.

* Kimono je tradiční japonský oděv a patří k významným symbolům Japonska.

* Rikša je druh dopravního prostředku, kdy je lidskou silou (pěšky či na kole) poháněn malý vozík. * Symbolem Japonska je sopka Fudži. * Bonsaj je zakrslý stromeček, jehož vzhled má napodobovat tvary velkých stromů v přírodě.

* Čajové obřady. Zelený čaj je skutečně zelený jako špenát.

* Komiksy (lidé se oblékají jako komiksové postavy a nikdo se tomu nediví)

* Origami – skládačky z papíru

* Karate, aikido – bojové umění

* Ikebana – umění aranžování květin * Tsunami - jedna nebo několik po sobě jdoucích vln na hladině moře, které vznikají při silném zemětřesení pod hladinou moře, podmořském sesuvu nebo dopadu meteoritu do moře nebo jeho blízkosti.

* Japonci při jídle srkají a není to neslušné.

* Smrkání do kapesníku je velice neslušné.

* Zajímavé povolání „Cpáč do vlaku“, které u nás neznáme.

* Stojany na deštníky

* Prohnuté střechy

* Jsou nenároční na prostor a velice uctiví

* Ve frontě nikdo nepředbíhá

V závěru besedy žáci odpovídali na otázky a za správné odpovědi získali odměnu - „japonské hůlky na rýži“.


Přečteno: 1059 x
 
Nabídka
Základní škola Šebetov

Šebetov 118
679 35 Šebetov

+420 516 465 440

zs.sebetov@seznam.cz

www.zs-sebetov.cz

 
Počet návštěv
Celkem: 
Dnes: 

    logo eu